Charitativní herní turnaj GG Prague 2018

« zpět na seznam novinek

20. 2. 2019

Charitativní herní turnaj GG Prague 2018

Herní přenosy jsou čím dál tím populárnějším žánrem, který sleduje velké množství diváků, proč je tedy nevyužít k dobré věci?

Na dobrou věc se rozhodli přispět i pořadatelé herního turnaje GG Prague 2018.  Jeho účastníci zápolili v jedné z nejpopulárnějších multiplayerových her současnosti, v Counter-Strike: Global Offensive. Jedná se o čistě amatérský turnaj, na který mají vstup zapovězený všichni, kdo se v minulosti na oficiálním turnaji v některé FPS hře umístili na osmém a lepším místě.

Celkově se turnaje účastnilo 13 týmů pod hlavičkou významných společností. jako jsou Seznam.cz, ESET nebo Skype. Týmy se utkávali na několika vybraných mapách v zápasech na 13 vítězných bodů.

Celý turnaj byl online streamován na Twitchovém profilu Ivana Dev1 Lazarova, který byl dění na místě společně s dalšími hosty. Celá akce si klade za cíl vybrat finanční prostředky, za které by bylo možné nakoupit televize pro dětská nemocniční oddělení, aby se malí pacienti cítili lépe, zvládali stres a odloučení od rodiny.

Turnaj se uskutečnil v této podobě již podruhé a v loňském roce se podařilo pro nadaci Jonášek, se kterou turnaj spolupracuje i letos, vybrat 114 500 kč. Tuto částku by organizátoři rádi překonali, nezbývá než doufat, že se jim podaří.

Tuto částku se pořadatelům podařilo překonat a vybrali krásných 161.550,-Kč za které Nadačnímu fondu Jonášek zakoupili 11 ks špičkových Ultra HD LED TV SAMSUNG se 123cm uhlopříčkou a 11ks výsuvných držáků TV STELL.

Tyto televizory Nadační fond Jonášek rozvezl po dětských odděleních vybraných nemocnic.

V letošním roce tento turnaj proběhne opět v Praze dne 25.05.2019 a budeme se těšit, že se pořadatelům této krásné charitativní akce opět podaří vybrat velké množství finančních prostředků, za které pořadatelé zakoupí potřebné věci do nemocnic pro dětské pacienty.

Děkujeme Vám, že s námi pomáháte nemocným dětem.

12

Podporují nás